ΩΡΑ ΓΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ!!!

Ο κινηματογράφος είναι η 7η τέχνη, δίπλα στη λογοτεχνία , τη ζωγραφική, το χορό, την αρχιτεκτονική, τη μουσική και τη γλυπτική. Στην σύγχρονη εποχή, έχοντας συνεχόμενη πρόσβαση στην οθόνη, μέσω τηλεοράσεων και κινητών συχνά ξεχνάμε την αξία της επίσκεψης μας στον κινηματογράφο. Την αξία του να συναντιόμαστε όλοι μαζί, να παρακολουθούμε όλοι μαζί, να διασκεδάζουμε όλοι μαζί, να συζητάμε για όσα είδαμε. Να ανταλλάσσουμε δηλαδή ιδέες, σκέψεις και συναισθήματα. Να καθίσουμε στις αναπαυτικές πολυθρόνες του!!! Να φάμε Ποπ Κορν!

cba29969 2942 44e6 9e13 4d08d6ba3ceb

Τα τμήματα Α , Γ1 &Γ2 του  σχολείου μας αποφάσισαν φέτος να επισκεφτούν τον κινηματογράφο ΑΠΟΛΛΩΝ στην Καβάλα  ώστε τα παιδιά να βιώσουν ολόκληρη την εμπειρία παρακολούθησης ταινίας. Να βρεθούν στον κισσέ, να παραλάβουν τα εισιτήριά τους, να προμηθευτούν όλα όσα χρειάζονται για να απολαύσουν το θέαμα, να βρούνε την θέση τους, και να παρακολουθήσουν την ταινία που επιλέχθηκε! Φέτος, αποφασίσαμε να παρακολουθήσουμε μία παιδική ταινία , ώστε οι μαθητές να απολαύσουν στο μέγιστο την επίσκεψη τους στον χώρο του κινηματογράφου. Πιο συγκεκριμένα, είδαμε την ταινία:

Περάσαμε ΥΠΕΡΟΧΑ!

7fded0c6 ac7d 4db1 b3a9 a24339668ee3

ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΟΙ ΓΑΤΕΣ!!!

Screenshot 4 2